İPTAL, İADE VE DEĞİŞİM

İade etmek istediğiniz ürünü teslim tarihinden itibaren en geç 14 iş günü içinde kullanılmamış veya zarar görmemiş halde faturasıyla birlikte PTT Kargo ile tarafımıza ücretini ödeyerek gönderebilirsiniz. PTT Kargo anlaşma kodumuz olan 601647826 numarasını kullanarak indirimli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Diğer kargo şirketleri ile de firmamıza gönderebilirsiniz. 

Eğer kapıda ödeme yaptıysanız ad, soyad, IBAN Numarası ve banka adı bilgilerinizi ürün ile gönderilen faturanın arkasına eksiksiz bir şekilde yazarak; kredi kartı ile ödeme yaptıysanız yalnızca "iade etmek istiyorum" yazarak ürünün yanında göndermelisiniz. İade ettiğiniz ürünün Hermevsim Giyim'in ilgili birimleri tarafından incelenip onaylanmasının ardından iade tutarı; varsa kargo, kapıda ödeme ve kampanya bedelleri kesilerek en geç 2 iş günü içinde hesabınıza yatırılır.

Hermevsim.com'un müşterilerine sunmuş olduğumuz 2 Parça ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz Kampanyası; sipariş iadesi durumunda geçersiz olabilir. Siparişinizde satın aldığınız ve iade etmediğiniz ürünler 2 adet ve üzerinde ise kampanya bozulmaz. Bu durumda kargo ücreti müşteriden kesilmez. Fakat satın aldığınız ve iade etmediğiniz ürünler 1 adet veya hiç yok ise bu durumda müşteriden kargo ücretlerinin tamamı kesilecektir. Kargo ücretleri güncel desi fiyatlarına göre değişmektedir. İade durumlarını anlatabilmek için bazı örnekler:

  • Örnek 1: 1 adet 400 TL değerinde bluz aldınız. Kredi kartınız ile online ödeme yaptınız. 400 TL ürün ve 35 TL kargo katkı payı ile 435 TL ödediniz. Ürünü iade etmek istiyorsunuz. Bu durumda firmamıza ürünü gönderirken yarım desi için PTT Kargo'ya 60 TL ödersiniz. Ürün firmamıza ulaştıktan sonra müşteriye giderken Hermevsim Giyim tarafından PTT Kargo'ya ödenen 60 TL kargo ücreti 435 TL'den düşülür. Müşteri kredi kartına 375 TL geri iade edilir. 
  • Örnek 2: 1 adet 900 TL değerinde kışlık pardesü aldınız. Kapıda nakit ödeme yaptınız. 900 TL ürün, 35 TL kargo katkı payı ve 10 TL kapıda nakit ödeme ücreti ile 945 TL ödediniz. Ürünü iade etmek istiyorsunuz. Bu durumda firmamıza ürünü gönderirken 2 desi için PTT Kargo'ya 70 TL ödersiniz. Ürün firmamıza ulaştıktan sonra müşteriye giderken Hermevsim Giyim tarafından PTT Kargo'ya ödenen 70 TL kargo ücreti ve 10 TL kapıda nakit ödeme bedeli olan 10 TL toplam ödeme tutarı olan 945 TL'den düşülür. Müşterinin firmamıza bildireceği banka hesabına veya IBAN'a 865 TL iade edilir. 
  • Örnek 3: 600 TL değerinde 2 adet tunik aldınız. Kargo ücretsizdir. Kartla ödeme yaptınız. Toplam 1.200 TL ödediniz. 1 ürünü iade etmek istiyorsunuz. Bu durumda firmamıza ürünü gönderirken 1 desi için PTT Kargo'ya 65 TL ödersiniz. Ürün iadesi firmamıza ulaştıktan sonra 1 adet tunik bedeli olan 600 TL'den 35 TL'si (1 adet ürün müşteride kaldığı için kargo ücretinin tamamı kesilmez. Kargo katkı payı olan 35 TL alınır.) düşülür. Müşteri kredi kartına 565 TL geri iade edilir. 
  • Örnek 4: 400 TL, 500 TL ve 600 TL değerlerinde 3 farklı bluz aldınız. Kargo ücretsizdir. Kartla ödeme yaptınız. Toplam 1.500 TL ödediniz. 300 TL değerindeki 1 bluzu iade etmek istiyorsunuz. Bu durumda firmamıza ürünü gönderirken 1 desi için PTT Kargo'ya 65 TL ödersiniz. Ürün iadesi firmamıza ulaştıktan sonra hiç bir ek kesinti olmadan 1 adet bluz bedeli olan 300 TL müşteri kredi kartına geri iade edilir. (Çünkü müşterimizin elinde kampanya şartlarını sağlayan ürünler halen mevcuttur.)


Anlaşma Kodlarımız: PTT Kargo (601647826)

Belirlenen sürenin aşılması durumunda iade ve değişim işlemleri gerçekleştirilemez. Faturasız, etiketsiz, yıkanmış, kullanılmış ve hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmez. Hijyen koşulları gereği iç giyim ürünleri (haşema, mayo, çorap vb.), kozmetik ürünleri ve takılarda iade ve değişim işlemleri uygulanmaz.

Hermevsim Giyim tarafından yapılan yanlış ürün, beden, renk ve benzeri gönderimler için müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek teslim aldığınız ürünün iadesini 14 iş günü içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Belirlenen sürenin aşılması durumunda iade kabul edilmez. Kusurlu ürünler için hem ürünün ücreti hem de ödenen kargo bedeli iade edilir. Ancak cayma hakkını kullanma, beden uyumsuzluğu, ürünü beğenmeme gibi durumlarda yalnızca ürün iadesi sağlanır.